Відео-запрошення від засновника компанії Sirocco — Олександра Приймака на WindEnergy Ukraine 2017

«Мій винахід стане в нагоді для тих, хто має об’єкти, віддалені від населених пунктів: готелі в горах чи відпочинкові центри, які мають проблеми із живленням з мережі, будинки в місці, де ще не проведена електромережа, – каже раціоналізатор. – Другий потенційний клієнт – це великі фермерські господарства, які найбільше страждають від віялових відключень в сезон роботи елеваторів, які підсушують врожаї».

 

За словами #Олександра_Приймака, на відміну від звичайних вітряків, які мають низький коефіцієнт перетворення енергії (до 40%), у вітрових панелей такий коефіцієнт складатиме від 50 до 60%. «Рідні поставились до мого винаходу досить скептично, – згадує раціоналізатор. – Ідею підтримав тільки мій дядько, який все життя займається питанням безпеки атомних електростанцій».
Вітрові панелі є модульною конструкцією, частини якої можна за бажанням додавати або ж навпаки знімати, пояснює Олександр Приймак. «Приміром, потужність закріплених на стіні вітрових панелей можна збільшувати поступово, не знімаючи всієї конструкції, – наголошує винахідник. – Відповідно, зайві панелі можна від’єднати».

На відміну від вітряків вітрові панелі займають мало місця та безпечні для птахів, зазначає Олександр Приймак.

«Принцип роботи вітрових панелей виглядає приблизно так: два ряди лопастей, що розміщені під кутом 45 градусів до вітру рухаються вертикально, – розповідає фахівець. – Коли вітер потрапляє на перший ряд лопастей, то він штовхає їх донизу, потім частина вітру, яка залишилась, відбивається і потрапляє на другий ряд лопастей й штовхає їх доверху: тобто вітровий потік використовується двічі й максимально віддає свою кінетичну енергію».

Відвідай Тиждень альтернативної енергетики!
Стань частиною майбутнього!
www.AEW.com.ua

Інші новини