Україна та Фінляндія активізують співпрацю у сфері енергетики

Відповідно до положень документу, сторони здійснюватимуть обмін досвідом, інформацією та знаннями щодо державної підтримки.

Україна та Фінляндія активізують співпрацю у сфері енергетики.

Про це повідомив прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко на своїй сторінці у Twitter.

Він пояснив, що влада України і Фінляндії підписала меморандум про співпрацю в сферах енергоефективності, «зеленої енергетики» і альтернативних видів палива.

«Україна та Фінляндія активізують співпрацю у сферах енергоефективності, енергозбереження, використання відновлюваних джерел енергії», – написав Цеголко.

Угоду підписали віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Кай Мюккенен.

У прес-центрі президента України також додали, що відповідно до положень документа, сторони здійснюватимуть обмін досвідом, інформацією та знаннями щодо державної підтримки, передових практик виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел.

«Сторони також розроблятимуть та впроваджуватимуть спільні програми та проекти, надаватимуть підтримку організаціям та компаніям обох країн з проведення спільних семінарів, курсів та зустрічей з тематики енергоефективності, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива», – йдеться у повідомленні.

Імплементація положень меморандуму сприятиме вдосконаленню українського законодавства, стандартів і бізнес процесів у контексті реалізації програм підтримки енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, зокрема, в системах централізованого теплопостачання, транспортній галузі та промисловості.

Нагадаємо, президент України вперше за 11 років провів офіційний візит до Фінляндії.

При цьому, за словами Порошенка, це вже його 11 зустріч з президентом країни Саулі Нііністьо.

Інші новини