Учасник № 2 презентаційної Start-Up зони — Вітрова панель Sirocco

Олександр Приймак — винахідник та раціоналізатор «Мені прийшла в голову ідея створити такий вітроротор – прямокутний вітряк, який можна було б почепити на стіну, – розповідає винахідник. – Я також хотів, щоб конструкція працювала безшумно, без вібрацій та ультразвуку і не створювала дискомфорт для господарів оселі».

За словами Олександра Приймака, на відміну від звичайних вітряків, які мають низький коефіцієнт перетворення енергії (до 40%), у вітрових панелей такий коефіцієнт складатиме від 50 до 60%. «Рідні поставились до мого винаходу досить скептично, – згадує раціоналізатор. – Ідею підтримав тільки мій дядько, який все життя займається питанням безпеки атомних електростанцій».
Вітрові панелі є модульною конструкцією, частини якої можна за бажанням додавати або ж навпаки знімати, пояснює Олександр Приймак. «Приміром, потужність закріплених на стіні вітрових панелей можна збільшувати поступово, не знімаючи всієї конструкції, – наголошує винахідник. – Відповідно, зайві панелі можна від’єднати».

На відміну від вітряків вітрові панелі займають мало місця та безпечні для птахів, зазначає Олександр Приймак.
«Принцип роботи вітрових панелей виглядає приблизно так: два ряди лопастей, що розміщені під кутом 45 градусів до вітру рухаються вертикально, – розповідає фахівець. – Коли вітер потрапляє на перший ряд лопастей, то він штовхає їх донизу, потім частина вітру, яка залишилась, відбивається і потрапляє на другий ряд лопастей й штовхає їх доверху: тобто вітровий потік використовується двічі й максимально віддає свою кінетичну енергію».

Оскільки два ряди лопастей будуть закріплені на стіні будинку на краях за ланцюги, то вся конструкція рухатиметься в одному напрямку, продовжує Олександр Приймак. «Лопасті будуть або зі скловолокна, або ж з вуглепластику, завдяки чому конструкція не буде замерзати чи забиватись снігом в зимовий період, – говорить винахідник. – Вітрову панель також можна буде встановити вздовж дороги чи узбережжя, що значно економить площу порівняно з традиційними вітряками».

«Мій винахід стане в нагоді для тих, хто має об’єкти, віддалені від населених пунктів: готелі в горах чи відпочинкові центри, які мають проблеми із живленням з мережі, будинки в місці, де ще не проведена електромережа, – каже раціоналізатор. – Другий потенційний клієнт – це великі фермерські господарства, які найбільше страждають від віялових відключень в сезон роботи елеваторів, які підсушують врожаї».

Термін окупності вітрової панелі становить від чотирьох до шести років, зауважує Олександр Приймак.

«Враховуючи інфляцію та постійне зростання тарифів, цей термін може зменшитись в рази”, – пояснює він.

Вітрові-панелі-3-e1477512078953

 

Вітрова панель Sirocco була представлена на конкурсі ClimateLaunchpad Завдяки участі у фіналі конкурсу, який відбувався в Одесі, Олександр Приймак познайомився із представниками лабораторії нових продуктів DIY Lab, які зацікавилися його винаходом і пообіцяли підтримку.

Інші новини