У Львові стартує експериментальний проект “Зелений район”

У Львові стартує експериментальний проект “Зелений район”, в рамках якого одну з вулиць Рясного обладнають за зразком німецького Фрайбурга

Протягом 6-8 лютого відбудуться громадські обговорення з жителями Рясного та організаторами проекту. Спочатку модернізують одну вулицю, згодом сподіваються залучити весь район до енергозбереження. За словами начальника управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР Тетяни Хабібрахманової, Львів та Фрайбург спільно подалися на фінансування до німецької організації Engagement Global в рамках пакету “Швидкий стартовий пакет допомоги Україні”. “Ми перемогли й отримали фінансування на роботу експертів у Львові. Йдеться про 49 тис. 552 євро. Експерти, які розроблять цю концепцію, передбачають, що її можна буде наслідувати для інших районів Львова та інших міст по всій Україні”, – зазначила Хабібрахманова.

Частина Фрайбурга, яка особливо надихає спеціалістів у всьому світі – “Сонячне поселення”. Тут 59 будинків та комерційний центр, які обігріваються лише вітром та сонцем. Всі будівлі зведено з використанням екологічно чистих матеріалів, дахи вкриті модулями для виробництва електроенергії. Будинки зведені з використанням принципів геліоархітектури – орієнтація скляних конструкцій на південь, для максимального використання пасивного сонячного нагріву.

Комерційний центр “Сонячний корабель” простягається на 125 метрів вздовж транспортної магістралі і виступає в якості звукоізоляційного бар’єру для житлових будинків. На його даху зведено дев’ять триповерхових пентхаусів, на підземних поверхах розташовані складські приміщення і гараж на 138 паркувальних місць.

У місті практично немає автотранспорту і частина вулиць – пішохідні, без паркувальних місць. У Фрайбургу близько 500 км велосипедних доріжок. Загалом район спроектовано так, що він виробляє більше енергії, аніж споживає. Весь дохід від надлишкової енергії, яку виробляє “Сонячне поселення”, продають. Ці кошти йдуть на установку сонячних батарей на дахах звичайних будинків Фрайбурга – по всій Німеччині їх вже більше мільйона. Основна мета місцевої влади – до 2040 року кожен район повинен повністю забезпечити себе власною сонячною енергією.

Більше інформації: https://lviv.com/

Інші новини