Спікер конференції Bio Energy Ukraine — Андрій Гайдай — Директор з розвитку Енергетичної компанії «Фелікс»

Кілька років тому, завдяки ініціативі приватної компанії «Фелікс» у низці державних установ міста для опалення були встановлені твердопаливні котли, які замінили традиційні газові.

На той час в країні дуже багато говорилося про те, що необхідно переходити на альтернативні види палива, багато було й звернень інвесторів до місцевої влади. Але, як тільки доходило до цілком логічного моменту домовленостей про те, що потрібно щось будувати і вкладати власні кошти, всі переговори закінчувалися.

Тоді ж зі своїми проектами та пропозиціями звернулась енергетична компанія “Фелікс». Перший проект з якого розпочалось співробітництво міста та інвестора — модульна котельня, яка тепер опалює басейн «Купава».

Надалі були проведені відповідні розрахунки і місцеві чиновники вирішили переводити на опалення приватними котельнями об’єкти, які фінансуються за рахунок місцевого та державного бюджетів – це школи, лікарні та дошкільні заклади. Зараз послугами компанії цікавиться все більше приватних компаній, адже це економічно виправдано.

Фінансова вигода

На сьогоднішній день енергетична компанія «Фелікс» в Броварах обслуговує 10 теплогенеруючих об’єктів, які виробляють близько 30 МВт сумарної потужності і опалюють 6 дитсадків, 4 школи, Броварську центральну районну лікарню, Броварську дитячу лікарню, басейни «Купава» та «Схід». Тобто ця мережа котелень опалює практично всі об’єкти соціальної сфери, 80 відсотків яких перевели на альтернативні види палива.

Крім того, вироблених потужностей вистачає на постачання тепла на об’єкти приватної власності.

«По минулому року співпраця з «Фелікс» дала місту економію бюджетних коштів десь у три мільйони гривень по розрахункам за теплову енергію. А також дозволила на 30 відсотків скоротити використання природного газу, як того вимагає відповідна постанова Кабміну», – каже мер Броварів Ігор Сапожко.

Співвласник енергетичної компанії «Фелікс» Андрій Гайдай розповідає, що всі котельні їх підприємство зводить за власні кошти. Проекти будівництва пройшли всі передбачені законодавтвом експертизи та дозвільні процедури. Компанія має всі дозвільні документи: висновки державної санітарно-епідеміологіческої експертизи, сертифікати відповідності ГОСТ, дозволи Держгірпромнагляду.

Паливо, яке використовується для виробництва телової енергії, має українське походження, сертифіковане виробниками та відповідає екологічним стандартам, що діють в Україні.

«Ми не лише даємо місту можливість економити кошти, виділені на опалення. Енергетична компанія «Фелікс» створює робочі місця і платить податки. І, нарешті, гроші, які країна могла витратити на імпортний газ, залишилися в Україні і працюють на благо української економіки», — каже Андрій Гайдай.

2

Плани на майбутнє

Наша країна рухається до Євросоюзу, а там споживач може обирати для себе постачальника електроенергії чи тепла. Держава одна, а постачальників багато.

У нас же, приміром в Київській області, постачальник електроенергії тільки один. Так само й з тепловою енергією. Якщо подивитися взагалі на всі міста в Україні, то постачальники — це найчастіше комунальні підприємства, які одноосібно постачають теплову енергію споживачеві, а фактично стають монополістами на ринку.

Тому фактично у споживача, будь-то підприємство чи населення, немає можливості обрати альтернативного постачальника і підписати з ним договір на обслуговування. Але ж конкуренція між постачальниками може піти на користь місту та його мешканцям. Погоджуються з цим і міські чиновники.

Тому в Броварах працюють наступним чином – там, де приватна котельня розташована поруч з об’єктом, у який постачається тепло, працюють прямі договори між постачальником та споживачем. Управління освіти, приміром, розраховується за тепло, яке подається в школу, безпосередньо з компанією «Фелікс», без жодних посередників.

Там, де є необхідність у транспортуванні тепла до віддалених об’єктів по комунальним мережам, «Фелікс» оплачує транспортування теплової енергії КП «Броваритепловодоенергія». Таким чином, у споживача є договір безпосередньо з постачальником і право вибору між комунальним підприємством і іншою юридичною особою. А за транспортування по своїм мережам кошти отримує «Броваритепловодоенергія».

«Є ще багато ідей, які ми плануємо втілювати спільно в Броварах. Питання переходу на альтернативні види палива сьогодні гостро стоїть в країні. І я вважаю, що така співпраця вигідна і місту, і інвестору» – каже Андрій Гайдай.

 

1

Інші новини