Пристрій SolarGaps — проект зони презентації Start-Up та інвестиційних проектів

Так, саме цей винахід сфери сонячної енергетики буде презентовано в презентаційній зоні Start-Up та інвестиційних проектів в рамках конференції Solar Energy Ukraine — 14 березня. Майбутнє стає ближчим.

Пристрій SolarGaps складається з фотоелектричних елементів, які монтуються на віконні жалюзі з внутрішньої або зовнішньої частини віконного отвору. Ці модулі перетворюють сонячне випромінювання в теплову та електричну енергію, роблячи приміщення незалежним від зовнішніх електричних мереж.

Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору досягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі і до 100 Ватт при внутрішньому. «Так ЖАЛЮЗІ SolarGaps, встановлені в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, здатні виробляти до 600 Ватт на годину або близько 4 кВт в день, а це 100 кВт на місяць, — стверджує Євген. — Середнє споживання квартири коливається від 100 до 250 кВт в місяць ».

Перетворювач зберігає одержувану енергію і спрямовує її в мережу, щоб живити електроприлади в будинку. А надлишок енергії можна зберігати і накопичувати, а при бажанні навіть продавати за зеленим тарифом обленерго, стверджує винахідник: «Вартість кіловата при споживанні — 1,8 грн, при продажу електроенергії за зеленим тарифом — 4 грн».

Устаткування звичайного вікна в міській квартирі інноваційними жалюзі обійдеться, за оцінками Євгена, в $ 300. Повний перехід на сонячну енергію більш витратний. «Кінець сеансу від зовнішніх мереж можливо при обладнанні понад 10 метрів квадратних вікон, що виходять на південну сторону, і використання елементів живлення для накопичення і інвертора. Як акумулятора може використовуватися навіть Tesla PowerWall. SolarGaps ідеально працюють з домашньої батареєю Тесла PowerWall.

Інші новини