Перспективи залежать від розвитку світової науки і технологій, на цьому етапі сонце і біомаса, на півдні — вітер

Чим Вас зацікавила альтернативна енергетика? Які потужності маєте на сьогоднішній день?

В нашій широті середньорічний рівень сонячного випромінювання 3.1кВт на 1м2 в день, з чого виходить, що на типовій ділянці в 6 соток за рік поступає 3.1х360х600=669 МВт енергії. Враховуючи сьогоднішній ККД сонячних панелей 16% сім’я мешкає на цій ділянці може отримувати від сонця 133 Мегавати електричної енергії щорічно, при тому що на опалювання, освітлення, нагрів води і електротранспорт вистачає чверті цієї енергії! Питання хто ми є, якщо після цього ми імпортуємо вуглеводні і спалюємо Уран 235? Наша сім’я зараз має 14200 Вт встановленої потужності панелей на двох СЕС, одна з них з трекером. Річна генерація 18 Мегават, з яких ми споживаємо 3 і 15 продаємо за Зеленим Тарифом.

Чи можна розглядати домашні сонячні електростанції як бізнес?

Як мікро бізнес, але в основному це солідарна компенсація за інвестиції в енергетику країни.

Маючи достатньо власної енергії, Ви все одно намагаєтесь її економити. Чому?

Я б сказав не економимо, а раціонально використовуємо. Логіка така — все що ми не витратимо за звичайним тарифом ми зможемо продати по «Зеленому». Взагалі це глобальна стратегія і частина суті «Зеленого тарифу», разом зі збільшенням генерації відбувається зменшення споживання, таким чином енергетичний баланс вирівнюють самі громадяни. Це стосується не лише електричної енергії, але й інших енергоресурсів, умовляння і навіювання не діють, працюють тільки економічні стимулятори!

На Вашу думку, який з різновидів відновлювальної енергетики має найбільші перспективи для розвитку в Україні?

Перспективи залежать від розвитку світової науки і технологій, на цьому етапі сонце і біомаса, на півдні — вітер.

Ви поділитесь з учасниками «Alternative Energy Week» власним практичним досвідом. Які поради можете дати сьогодні початківцям, які мають бажання долучитись до генерації та використання енергії з відновлювальних джерел, як для власних потреб, так і на продаж?

В Україні складно встигнути в одному поколінні побудувати домоволодіння, переосмислити і втілити технології поновлюваної енергетики. В першу чергу перешкода — це рівень свідомості глобальних світових процесів в енергетиці, по-друге, відсутність фінансових інструментів на лояльних умовах.

Інші новини