«Котельня на біопаливі для забезпечення тепловою енергією МРЦ «Перлина Прикарпаття» — це яскравий приклад та хороший крок до вирішення питання енергетичної залежності України» — Олександр Шишко, Начальник МВС МРЦ «Перлина Прикарпаття»

Віднедавна на території МРЦ МВС України «Перлина Прикарпаття» працює сучасна твердопаливна котельня. Чому вирішили відмовитись від опалення газом і перейти на щепу?

На даний час в нашій державі проводиться політика на зменшення споживання природного газу. Тому прорахувавши всі «за» і «проти», маючи величезні запаси альтернативного палива (щепи), було прийнято рішення про будівництво нової котельні, тим більше, що котельня побудована  за кошти інвесторів. Наше підприємство не витратило на будівництво жодної гривні державних коштів.

Також були проведені порівняльні розрахунки вартості однієї Гкал, виробленої при спалюванні газу та щепи. І вони явно не на користь газу. З щепи дешевше на 15-27% — це в цінах 2017 року, а як видно з теперішньої тенденції здешевлення газу в найближчому майбутньому не передбачається.

Розкажіть докладніше про котельню.

В котельні встановлені два сучасні твердопаливні котли українсько-литовського виробництва, сумарною потужністю 1,45МВт. Котельня повністю автоматизована. Подача щепи здійснюється за допомогою системи «живе дно». Котли також укомплектовано автоматичною пневмоочисткою поверхні нагріву котлів та мультициклонами із циклом очищення димових газів на 85-86% від липкої золи та інших твердих частинок.

Котельня в МРЦ «Перлина Прикарпаття» є на сьогодні найбільшою на Львівщині котельнею на щепі. Хто допомагав у реалізації проекту? Як швидко встановили котельню?

МРЦ «Перлина Прикарпаття» вийшло з ініціативою перед керівництвом ТзОВ «Рава-Руська теплостанція» щодо влаштування котельні на альтернативному паливі. Приватним підприємством «Проекбуд» було розроблено проектну документацію. Виконання будівельних робіт проводило ПП «Нордік» (м. Львів). Початок будівництва – весна 2017 року, закінчення – жовтень 2017 року.

Чи існує різниця між газовим опаленням і опаленням на щепі? І наскільки виправдовуються Ваші плани з економії?

Забезпечення тепловою енергією МРЦ на біопаливі дає змогу замістити 420т. м3 газу в рік і економити до 27% бюджетних коштів. Котельня на біопаливі повністю замінила газову котельню. Якість теплоносія нічним не відрізняється. Орієнтовна економія коштів в рік складає 1 млн. грн. Газова котельня МРЦ «Перлина Прикарпаття» постійно знаходиться в очікувальному режимі як резервне джерело живлення, у випадку непередбачених обставин котельня МРЦ виходить на режим на протязі однієї години.

Що потрібно для досягнення нашою державою максимальної енергетичної незалежності?

Котельня на біопаливі для забезпечення тепловою енергією МРЦ «Перлина Прикарпаття» — це яскравий приклад та хороший крок до вирішення питання енергетичної залежності України. Підтримка розвитку альтернативної енергетики (сонце, вітер, теплонасоси) зі сторони держави, спрощення процедур оформлення, отримання ліцензій та бюрократичних вимог, нормативних документів дасть змогу залучити інвесторів в аналогічні проекти.

Інші новини