Інтерв’ю з Юрієм Подоляком

 

Яким Ви бачите енергетичне майбутнє України?

З урахуванням останніх змін в приєднанні об’єктів до електромереж ера малих і середніх об’єктів альтернативної енергетики найближчим часом може закінчитися. Оскільки оплатити за приєднання з розрахунку 1 кВт до 10 000 грн інвестори не зможуть в силу економічної недоцільності.

Що допомагає нашій державі рухатись в бік енергетичної незалежності, а що заважає?

Основною метою енергонезалежності держави є заміщення природного газу на інші види джерел енергії.

Наша держава введенням «зеленого» тарифу в 2009 році для об’єктів альтернативної енергетики забезпечила залучення інвестицій в сферу альтернативної енергетики, зробила перші кроки до енергетичної незалежності. Але значне збільшення вартості приєднання в 2017 році може відлякнути потенційних інвесторів від цього сегменту ринку.

Чи можливо сьогодні повністю уникнути використання такого традиційного енергоносія як газ на виробництві та замінити його альтернативними джерелами енергії?

У зв’язку з тим, що більшість альтернативних джерел енергії (такі як СЕС та ВЕС) не є стабільними виробниками електроенергії, то взагалі відмовитися від природного газу неможливо, але значно зменшити його споживання цілком реально.

Підключення об’єкту альтернативної енергетики до загальної електромережі та отримання «зеленого тарифу»… Це важко чи легко?

Правильний підхід до реалізації проектів альтернативної енергетики (від вибору земельної ділянки і до коректного оформлення необхідних документів на всіх стадіях його реалізації) надасть можливість в оптимальні терміни отримати «зелений» тариф і продавати електроенергію.

Яких тем Ви торкнетесь у своєму виступі на конференції «Alternative Energy Week»?

Моя доповідь присвячена двом важливим темам: Особливості підключення об’єктів до електричних мереж та отримання «зеленого» тарифу.

Конференція «Alternative Energy Week» пройде в новому форматі і дасть можливість учасникам заходу поспілкуватись з практиками, які вже успішно реалізували проекти з альтернативної енергетики. Наскільки важливим є проведення подібних заходів?

Завжди цікаво послухати фахівців-практиків, які готові поділитися нюансами, що виникли під час реалізації проектів.

Інші новини